از دست ندهید
faen
خانه » اموزش » اموزش رنگها با کارتون, معلم فرزند خود باشید!!!!

اموزش رنگها با کارتون, معلم فرزند خود باشید!!!!

هدف: اموزش 6 رنگ مختلف به زبان انگلیسی به کودک, اونهم کودکی که هنوز هیچ اطلاعات زبانی نداره, حروف الفبا رو یاد نداره و اصلا توی این فضا نیست

سن: 3 سال به بالا , اما اگه از همون بچه هایی باشه که کارتون وفیلم رو میبینه و می فهمه کافیه, پس کمتر هم می تونه باشه.

ترجیحا نواموز پسر باشه.

چطوری؟

1 انیمیشن این پست رو دانلود کنید. کارتون درمورد چند تا اسباب بازی هست که می خوان مسابقه بدن.

  1. (اگه این مرحله رو می دونید برین به گام بعد) ابتدا اونو خودتون نگاه می کنید. لغت های مربوط به 6 رنگ رو ابتدا از دیکشنری که صدادار و با تلفظ هست , چه روی گوشیتون یا دیکشنری انلاین اکسفورد .. بصورت انلاین بررسی و تمرین می کنید که برای بچه با تلفظ صحیح یادش بدین.
  2. اگه می تونید چند تا کارت یا وسیله بهمین چند تا رنگ تهیه کنید و یک کنار اماده بگذارین. مثل حوله قرمز, ماشین ابی, کاغذ زرد و…

4 حالا کارتون رو ترجیجا توی تلویزیون بزرگ یا کامپیوتر نشونش بدین و خودتون هم توجه کنید. یه وقتی باشه بچه حوصله داشته باشه و اطراف شلوغ نباشه که حواسش پرت بشه. اگه دوست داشت کارتون رو چند باره براش پخش کنید. اگه نه این کار رو تکرار نکنید.

5 هنگام پخش کارتون, وقتی یه جای کلمه یکی از رنگ ها گفته شد, شما هم اونو تکرار کنید. مثلا یه جایی دارن ماشین رو به رنگ قرمز درمیارن, ومیگن red, اونوقت شما هم به ماشین با دست اشاره می کنید و بلند میگین   red بعد رو به بچه می کنید و میگید, “خاله جون این چی میگه؟ میگه red تو هم بگو red “.  اینجا شما می تونید از خلاقیت خودتون استفاده کنید. و روشهای دیگه رو هم اضافه کنید.

  1. بعد از اینکه کارتون رو مشاهده کردید.حالا اون وسایلی که به رنگ های مختلف جمع کرده بودید رو بیارین. جلوش بگذارین.

یه بار خودتون تکرار کنید بعد از اون بخوایین که تکرار کنه. حتی بعضی بچه ها اینقدر سریع یاد می گیرن که در این مرحله دیگه نیازی به تکرار نیست و خودشون رنگ رو میگن.

توجه توجه . از این به بعد چیزهایی که به کودک دلبند تون یاد دادین رو هرچند وقت باهاش مرور کنید. حتی این کار باعث میشه خودتون هم چیزهای جدیدی یاد بگیرین. بعنوان نمونه می تونید. روزهای بعد وسایلی دیگه ای با همین رنگ هایی که یاد گرفته رو جایگزین کنید و ببنید واقعا یاد گرفته یانه و یا یجورایی امتحانش کنید. این کار باید غیر مستقیم باشه.

توجه 2. توی این کار باید هم سرگرمی باشه و هم صبر و لذت اگه بجه حوصله نداشت ادامه ندید.

اگر این کار رو انجام دادین می تونید نتیجه رو برای ما از بخش تماس با ما ارسال کنید تا ماهم اونو به اشتراک بگذاریم و یا پاسخ سوالات شما رو بدیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*